Wydarzenia i aktualności

 

Wielkie cięcie lawendy

W dniu dzisiejszym w naszym ogrodzie sensorycznym ścinaliśmy lawendę. Zaprosiliśmy chętne osoby do odbioru bezpłatnych bukietów. Lawendowe bukiety powędrowały do wielu domów, co niezmiernie nas cieszy. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie, wiele ciepłych słów, uśmiechy, rozmowy. Cieszymy się, że naszą codzienną pracę w ogrodzie i jej efekty dostrzega wiele osób.

Twórczo i z pasją

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Krośnie podczas zajęć plastycznych w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego uczestnicy tworzyli prace z wykorzystaniem podświetlanych tablic. Odtwarzanie w ten sposób wzoru jest nie tylko świetnym ćwiczeniem koordynacji , jest również niezwykle zajmujące i pozwalające na twórczą aktywność. Zajęcia, nie tylko plastyczne, z wykorzystaniem podświetlanych tablic cieszą się w ŚDS w Krośnie dużym powodzeniem a uśmiech twórców jest najlepszym dowodem na to, że to nie tylko ciężka praca ale też duża satysfakcja.

Widowisko baletowe pt. "Królewna Śnieżka"

Dnia 23 maja uczestnicy wraz z terapeutami wybrali się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na widowisko baletowe pt: "Królewna Śnieżka". Jest to jedna z najpiękniejszych bajek znana wszystkim z opowiadań "Baśni Braci Grimm". W teatrze mieliśmy okazję obejrzeć historię Śnieżki, złej Królowej i siedmiu krasnoludków opowiedzianą elementami tańca klasycznego. Taniec, światła, muzyka i scenografia zachwyciły nas wszystkich. Przedstawione losy pięknej i dobrej Śnieżki dostarczyły nam niezapomnianych emocji.

Wyjście do kina

W dniu dzisiejszym Samorząd ŚDS w Krośnie zorganizował wyjście do kina na film pt: "Mój pies Artur". Film opowiada o nierozerwalnej więzi człowieka i wiernego mu czworonoga, którzy pokazują, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach mogą na sobie polegać. Wszyscy z zapartym tchem śledzili przygody głównych bohaterów. Nie zabrakło wzruszeń ale i mnóstwa radości.

Dzień Rodziny

Kochani Rodzice i Opiekunowie

Z okazji Dnia Rodziny życzymy Wam dużo siły, wiele radości, zdrowia i wytrwałości w codziennych wyzwaniach.

Wiosenne prace w naszym ogrodzie marzeń

Społeczność ŚDS w Krośnie doskonale wie, że aby czerpać radość z przebywania w ogrodzie, trzeba się najpierw trochę napracować. Jest to jednak przyjemna praca przynosząca dużo satysfakcji. Dziś wszyscy wspólnie działali w ogrodzie. W ruch poszły kosiarki, miotły, grabki i rzecz jasna ręce chętne do pracy. Lubimy spędzać czas w ogrodzie, który z każdym dniem pięknieje i daje jeszcze więcej radości.